04

04-2024

Flisak Złotoria w półfinale Pucharu Polski

• autor: Redakcja, 2012-03-21 22:47

Podopieczni trenera Macieja Broczka o finał zagrają z broniącym trofeum Lechem Rypin. Jako ostatnia do grona półfinalistów awansowała trzecioligowa Cuiavia Inowrocław.

Poznaliśmy już komplet półfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Jako ostatnia do tego grona awansowała KS Cuiavia Inowrocław, która dzisiaj pewnie pokonała 5:1 KS Noteciankę Pakość.
W ubiegłym tygodniu, awans do półfinału zapewnił sobie obrońca trofeum, RKS Lech Rypin. Piłkarze z Rypina pokonali na wyjeździe czwartoligową Unię Gniewkowo 2:0, na dodatek gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce w konsekwencji dwóch żółtych dla Sebastiana Tomaszewskiego.
W weekend awansowały drużyny Flisaka Złotoria i KP Polonii/Ostromecko Bydgoszcz. Czwartoligowiec 3:1 pokonał Budowlanych KS Bydgoszcz, a dwie bramki dla drużyny ze Złotorii strzelił doświadczony Jarosław Maćkiewicz, a jeszcze w pierwszej połowie do siatki zespołu z Bydgoszczy trafił Przemysław Boldt.
Znacznie większe emocje były w Świeciu, gdzie Polonia/Ostromecko potrzebowała dogrywki, aby pokonać rezerwy świeckiej Wdy. Polonia mogła wygrać wyżej, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Paczkowski.
Na razie nie są znane terminy rozegrania spotkań półfinałowych Pucharu Polski, których pary podaliśmy poniżej. Na tym szczeblu rozgrywek grany jest mecz i rewanż. Prezentujemy również podsumowanie ćwierćfinałowych spotkań Pucharu Polski.

Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego - wyniki ćwierćfinałów
MLKS Unia Gniewkowo - RKS Lech Rypin 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Buchalski 22., 0:2 Ślifirczyk 72. - karny.
Żółte kartki: Gac, Rościszewski, Redman (MLKS Unia); Grube (RKS Lech).
Czerwona kartka: Sebastian Tomaszewski (MLKS Unia/62. - za drugą żółtą kartkę).
Sędziował: Mateusz Gajewski (Złotopole), asystenci: Chromiński, Heinig.

Budowlany KS Bydgoszcz - KS Flisak Złotoria 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Boldt 20., 1:1 Frąckiewicz 43., 1:2 J. Maćkiewicz 45+1., 1:3 Maćkiewicz 70.
Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią WKS Zawisza Bydgoszcz
Sędziował: Artur Rózga (Sadki), asystenci: Boiński, Giczela.

KS Wda II Świecie/Strażak Przechowo - KP Polonia/Ostromecko Bydgoszcz 3:4 po dogrywce (2:2 po 90', 1:0 po 45')
Mecz rozegrano na boisku w Świeciu
Bramki: 1:0 Plewa 42., 1:1 Paczkowski 68., 2:1 Kordowski 89., 2:2 Gabruś 90+1, 2:3 Kubacki 102., 2:4 Szczęśniak 109., 3:4 Urbański 117.
W 14. minucie Piotr Paczkowski (KP Polonia/Ostromecko) nie wykorzystał rzutu karnego; uderzył w poprzeczkę.
Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń), asystenci: Rogowski, Kobędza.

KS Cuiavia Inowrocław - KS Notecianka Pakość 5:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Skonieczny 4., 1:1 Chachuła 32., 2:1 Skonieczny 40., 3:1 Skonieczny 46., 4:1 Mądrzejewski 55., 5:1 Matusiak 86.
Sędziował: Marcin Liana (Żnin), asystenci: K. Dojaś, Kosiak.