04

04-2024

Z Polonią Bydgoszcz na remis

• autor: Redakcja, 2012-02-25 18:40

Piłkarze Szubinianki przegrywali 0:2 i dopiero w samej końcówce spotkania sparingowego uratowali remisowy wynik 2:2.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią bydgoskiego Chemika, drużyny Polonii/Ostromecko i Szubinianki Szubin rozegrały kolejny mecz kontrolny przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny. Polonia rozpocznie ją 17 marca meczem Pucharu Polski, Szubinianka tydzień później ligowym pojedynkiem z Krajną Sępólno Krajeńskie.
W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Już w 3. minucie, po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Szubinianki, pewnie piłkę do siatki skierował Tomasz Bruski. Drugą część gry lepiej znów rozpoczęli podopieczni trenera Macieja Karabasza. W 51. minucie, padła bramka na 2:0 dla drużyny Polonii. Była to niemal kopia bramki 1:0. Tym razem piłkę do siatki skierował Radosław Janka. Końcówka spotkania należała jednak już do podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego. Po dośrodkowaniu Jakuba Cegiełki, bramkę na 2:1 strzelił w 75. minucie Dariusz Chojnacki, zaś na sześć minut przed końcem spotkania, po podaniu Dawida Stodolnego, piłkę do siatki Polonii/Ostromecko skierował Kamil Zajdlewicz.
Mecz zakończył się więc remisem 2:2. Był to drugi sparingowy remis piłkarzy LKS Szubinianki. W dorobku, szubinianie mają także dwa zwycięstwa i porażkę. Przed obiema drużynami także w marcu jeszcze spotkania sparingowe. 3 marca, Polonia/Ostromecko zagra sparing z MLKS Notecią Łabiszyn, natomiast Szubinianka zagra z MGLKS Victorią Koronowo. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to sparingi, które zaplanowane są na marzec, odbędą się na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Szubinie.

Mecz sparingowy - 25.02.2012 r.
KP Polonia/Ostromecko Bydgoszcz - LKS Szubinianka Szubin 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Bruski 3. - prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam Bruski pewnie umieszcza piłkę w siatce, 2:0 Janka 51. - ponownie akcja sam na sam z bramkarzem wykorzystana przez zawodnika Polonii, 2:1 Dariusz Chojnacki 75. - piłka w siatce umieszczona przez Dariusza Chojnackiego po dośrodkowaniu Cegiełki z rzutu rożnego, 2:2 K. Zajdlewicz 84. - obrońca LKS Szubinianki wykorzystał podanie D. Stodolnego i pokonał bramkarza.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią BKS Chemik Bydgoszcz, przy ulicy Glinki

KP Polonia/Ostromecko (trener Karabasz): Świetlik (46. Napierała) - Pawełczak (46. Szpankiewicz), Bethke (46. Gabruś), Dahlke (64. zawodnik testowany), Błaszkiewicz (57. Studziński) - Plewiński (46. Paczkowski), Wrzos (46. Janka), Krzyżanowski (46. Kubacki), Sawicki (66. zawodnik testowany) - Kawałek (59. Szcześniak), Bruski (57. Traczykowski).

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - D. Stodolny, K. Zajdlewicz, Dariusz Chojnacki, Czerwiński - Szweda (60. Pokorski), Obremski (65. M. Janicki), R. Jurek, Cegiełka - J. Żurawski (80. Szweda), K. Bojas (46. Machowski).

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

LKS SZUBINIANKA SZUBIN - PODSUMOWANIE SPARINGÓW
Bilans:
5 spotkań - 2 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka, bilans bramkowy: 14:9.
Strzelcy bramek (łącznie 14 bramek strzelonych): Dawid Janicki - cztery, Dariusz Chojnacki - trzy, Adam Kardasz - dwie, Sebastian Żurawski - dwie, Robert Jurek, Kamil Zajdlewicz, Mirosław Obremski - po jednej.

Planowane sparingi
  3.03.2012 r. (sobota) LKS Szubinianka Szubin - MGLKS Victoria Koronowo [14.00]
10.03.2012 r. (sobota) LKS Szubinianka Szubin - KS Unia/Roszak Solec Kujawski [15.00]
17.03.2012 r. (sobota) LKS Szubinianka Szubin - MKS Pałuczanka Żnin

W dziale sparingi można zobaczyć dotychczasowe wyniki sparingowych spotkań LKS Szubinianki Szubin w zimowym okresie przygotowawczym.