13. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Lubienianka Lubień Kujawski

Czwartoligowcy grają sparingowo

• autor: Redakcja, 2012-02-04 13:37

Piłkarze nie próżnują i mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, rozgrywają w ten weekend kolejne spotkania sparingowe.

Wczoraj, LKS Szubinianka Szubin przegrała swój sparing z KP Brzysko-rolem Brzyskorzystewko 1:2 (bramkę dla szubińskiego zespołu strzelił Adam Kardasz z rzutu karnego). Dzisiaj i jutro, czwartoligowcy będą rozgrywać kolejne gry kontrolne.
W rozegranych już w sobotę spotkaniach sparingowych, Noteć Łabiszyn zremisowała 4:4 z rezerwami bydgoskiego Zawiszy. Lider IV ligowej tabeli, Pogoń Mogilno wygrał 2:1 na sztucznym boisku w Świeciu z Wdą. Na dodatek, po raz kolejny doszło do kadrowych zmian w mogileńskiej drużynie. W rundzie wiosennej nie zagra jednak obrońca Łukasz Szymański, który - jak informuje strona internetowa klubu z Mogilna - wyjeżdża zagranicę. Do drużyny mogą dołączyć Dawid Deresiewicz i Michał Wojciechowski, którzy ponownie trenują z piłkarzami Arkadiusza Glazy. Bardzo efektownie wygrali piłkarze wicelidera ligowej tabeli. KS Unia/Roszak Solec Kujawski rozgromiła 6:2 GKS Gryf Sicienko, a dwie bramki strzelił Valentin Dah, który jest testowany przez drużynę wicelidera czwartej ligi. Ponadto w drużynie Dariusza Porbesa zagrali testowani Jędrzej Florek (jesienią piłkarz bydgoskiego Chemika) oraz Senegalczyk Dudu, który w rundzie jesiennej był piłkarzem piątoligowego Lidera DGS Włocławek.
Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych odwołano sparingowe mecze czwartoligowców z Torunia (KS Pomorzanin miał zagrać z RKS Lechem Rypin), Włocławka (WKP Włocłavia miała zagrać z MKS Kutno) oraz Sępólna Krajeńskiego (MLKS Krajna miała zagrać z MGLKS Victorią Koronowo) i Chełmna (KS Chełminianka miała zagrać z KS Pomorzaninem Serock). Odwołano także niedzielny mecz sparingowy MKS Startu Radziejów z Łokietkiem Brześć Kujawski.

Sparingi czwartoligowców - wyniki podajemy za stroną Gazety Pomorskiej
LKS Szubinianka Szubin - KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko 1:2
Bramka dla LKS Szubinianki: Adam Kardasz.

WKS Zawisza II Bydgoszcz - MLKS Noteć Łabiszyn 4:4
Bramki dla MLKS Noteci: Tomasz Kośmider (dwie), Mateusz Gryglewicz, Michał Rybczyński.

KS Wda Świecie - KS Pogoń Mogilno 1:2
Bramki dla KS Pogoni: Leszek Arent, Dawid Deresiewicz.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - GKS Gryf Sicienko 6:2
Bramki dla KS Unii/Roszak: Valentin Dah (dwie), Szymon Raczyński, Michał Murach, Mateusz Poczwardowski, Sławomir Winiecki.

Źródło: Gazeta Pomorska.