Remont głównej płyty Stadionu Miejskiego w Szubinie

Flisak Złotoria rozpoczął treningi

• autor: Redakcja, 2012-01-19 08:08

Podopieczni trenera Macieja Broczka mają jak na razie zaplanowane cztery spotkania sparingowe. Ponadto, na tydzień przed rozgrywkami ligowymi, zagrają mecz ćwierćfinałowy piłkarskiego Pucharu Polski.

Piąta drużyna czwartoligowych rozgrywek po rundzie jesiennej, wczoraj spotkała się na pierwszym treningu i rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Na razie, podopieczni trenera Macieja Broczka będą ćwiczyć w terenie, szlifując siłę oraz kondycję, zajęcia na boisku rozpoczną się dopiero w połowie lutego. W tym okresie zaplanowano także kilka spotkań sparingowych. Pewne są jak dotychczas mecze z MKS Mienią Lipno oraz MKS Unią Wąbrzeźno. Ponadto, umówione są jeszcze dwa inne mecze sparingowe. Wiadomo jak do tej pory także to, że nikt z zawodników grających w drużynie jesienią nie zamierza odchodzić z drużyny. Największą bolączką jest brak w kadrze dużej ilości młodzieżowców, Flisak posiada ich tylko trzech. Jeżeli zdarzy się kontuzja, bądź zawieszenie za kartki, to od razu pojawia się problem, tak było właśnie jesienią - przyznaje trener drużyny, Maciej Broczek. Działacze szukają głównie zawodników, którzy są wolni i nie mają klubów (Flisak nie ma bowiem pieniędzy na transfery). Przyglądano się także zawodnikom grającym w toruńskiej lidze szóstek piłkarskich. Na rynku jest tak mało takich piłkarzy, że nie będziemy wybrzydzać, weźmiemy na każdą pozycję. Ewentualnie można zawsze przegrupować starszych zawodników na boisku - mówi trener Flisaka, cytowany przez Gazetę Pomorską.
Ponadto, 17 marca 2012 r., Flisak rozegra ćwierćfinałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego (na razie nie zostały jeszcze rozlosowane pary tego szczebla rozgrywek), zaś w pierwszym meczu ligowym w 2012 r., drużyna ze Złotorii zmierzy się na własnym boisku z KS Legią Chełmża.

Źródło: Gazeta Pomorska.