27. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Wisła Dobrzyń nad Wisłą

Halowe Mistrzostwa Polski Sędziów: wygrana Mazowsza

• autor: Redakcja, 2011-12-21 16:05

W finale sędziowie z Mazowsza pokonali drużynę Lubuskiego. Najniższy stopień podium dla Śląskiego KS. Zespół z kujawsko-pomorskiego na szesnastym miejscu.

W weekend rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Sędziów. Odbyły się one w Niemodlinie (rozgrywki grupowe) oraz w Opolu (mecze fazy pucharowej).
Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowała z drużynami ze Śląska, Lubelskiego i Łódzkiego, zaś w drugiej grupie rywalizowały ze sobą drużyny z województw Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podkarpackiego i Dolnośląskiego.
Sędziowie z naszego województwa przegrali wszystkie trzy grupowe mecze: 1:6 ze Śląskiem, 0:3 z Lubelskiem oraz 3:5 z Łódzkiem. To dało ostatnie miejsce w grupie z bilansem bramkowym 4:14. Wygrała drużyna ze Śląska, z kolei w drugiej grupie najlepsza okazała się sędziowska drużyna z województwa Pomorskiego.
W półfinałowych spotkaniach imprezy, Lubuskie po rzutach karnych 3:2 pokonało Łódzkie (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1), zaś Mazowieckie rozbiło 6:1 Śląskie. Z kolei, w decydujących o miejscach na podium meczach Śląskie pokonało Łódzkie 5:3, zaś w wielkim finale Mazowieckie 6:0 rozbiło Lubuskie. W tym miejscu warto wspomnieć, że to trzecie z rzędu mistrzostwo zdobyte przez sędziów z Mazowsza.

Końcowa tabela Halowych Mistrzostw Polski Sędziów - Niemodlin/Opole 18.12.2011 r./19.12.2011 r.
1. Mazowieckie KS
2. Lubuskie KS
3. Śląskie KS
4. Łódzkie KS
5. Pomorskie KS
6. Małopolskie KS
7. Warmińsko-Mazurskie KS
8. Opolskie KS
9. Wielkopolskie KS
10. Lubelskie KS
11. Świętokrzyskie KS
12. Dolnośląskie KS
13. Podkarpackie KS
14. Podlaskie KS
15. Zachodniopomorskie KS
16. Kujawsko-Pomorskie KS

Poniżej prezentujemy składy, w jakich zagrały trzy najlepsze drużyny Halowych Mistrzostw Polski Sędziów

Mazowieckie KS (trener Szymon Marciniak): Arkadiusz Pazdyka, Filip Sierant - Krzysztof Jakubik, Kamil Wolski, Kamil Baranowski, Rafał Szczytniewski, Tomasz Marciniak, Artur Mital, Mariusz Borkowski, Marcin Lisowski, Jakub Wójcik, Paweł Rupniewski, Tomasz Czajkowski, Marek Lewandowski, Tomasz Niemirowski, Rafał Pajnowski.

Lubuskie KS (trener Bogdan Kaczmarek): Dawid Czentorycki, Maciej Dudek - Tomasz Białek, Krzysztof Brzeskot, Sebastian Chudy, Radosław Dawidowicz, Tomasz Grochała, Marcin Grześkowiak, Maciej Kaczmarek, Paweł Łapkowski, Marcin Martyniuk, Maciej Mikołajewski.

Śląskie KS (trener Jan Złotek): Piotr Bielecki, Robert Boruta - Paweł Dziopak, Mirosław Górecki, Artur Grzelec, Wojciech Kretek, Marcin Kwiecień, Piotr Lasyk, Marcin Lis, Damian Rokosz, Eugeniusz Wyląg, Michał Zając.

Nagrody indywidualne
Najlepszy bramkarz:
Maciej Dudek (Lubuskie KS)
Król strzelców: Rafał Szczytniewski (Mazowieckie KS) - 10 bramek
Najbardziej wartościowy zawodnik turnieju: Michał Gajda (Świętokrzyskie KS)
Drużyna grająca Fair Play: Warmińsko-Mazurskie KS

Mecze imprezy sędziowali: Krzysztof Białowąs (Opolski ZPN), Adam Czyż (Pomorski ZPN), Zbigniew Dobrynin (Łódzki ZPN), Grzegorz Dworucha (Opolski ZPN), Robert Marciniak (Małopolski ZPN), Krzysztof Nejman (Mazowiecki ZPN), Tomasz Wajda (Śląski ZPN), Zbigniew Zych (Lubelski ZPN).

Źródło: Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej.
              Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
              Kolegium Sędziów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
              Kolegium Sędziów Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.
              Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

autor: ~kibic 2011-12-25 10:18:00

avatar Napiszcie w jakim składzie zagrali oszuści KP.KS.Graja tak jak sędziują.Efekty widać.