20. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - BOSiR Dąb Barcin

dzisiaj: 1315, wczoraj: 1981

Sparingowi rywale KS Unii/Roszak Solec Kujawski

• autor: Kvazi91, 2011-12-13 20:09

Wicelider tabeli IV ligi po rundzie jesiennej bardzo poważnie zamierza walczyć o awans do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W tym celu pozyskał już jednego zawodnika.

Tym nowym zawodnikiem jest 25-letni napastnik z Burkina Faso, Valentin Dah. Zawodnik ten ma za sobą już sporą przeszłość w grze w klubach z województwa kujawsko-pomorskiego. Rozmawiamy jeszcze z kilkoma zawodnikami, chcemy pozyskać napastnika, rozgrywającego i dwóch solidnych młodzieżowców - mówi trener drużyny z Solca Kujawskiego Dariusz Porbes w wywiadzie na internetowej Gazety Pomorskiej. Jak szkoleniowiec Unii/Roszak ocenia w wykonaniu swojej drużyny grę w rundzie jesiennej IV ligi ? Myślę, że była to całkiem udana runda w naszym wykonaniu. Przed tym sezonem zmieniliśmy nieco oblicze zespołu. Rozstaliśmy się z kilkoma zawodnikami, którzy byli podstawowymi zawodnikami w ubiegłym sezonie: Sannim i Wiśniewskim. Przyszli inni, których trzeba było odpowiednio wkomponować do drużyny, m.in. Jordan Bednarek, Adam Szal, Adam Kacprzak. Wygraliśmy jedenaście spotkań, graliśmy dobrze. Mając słabszy dzień, również potrafiliśmy zwyciężyć. To świadczy o tym, że ci młodzi chłopcy mają duży potencjał - dodaje Porbes. Szkoleniowiec powiedział również o tym, jakie mankamenty są bolączką w grze soleckiego zespołu. Musimy popracować nad skutecznością, zmarnowaliśmy zbyt wiele stuprocentowych sytuacji. W defensywie natomiast cały zespół prezentował się nieźle. Jednak zawsze mogło być lepiej. Będziemy pracować nad tym, aby te mankamenty zredukować do minimum. Nie powinny się przydarzyć nam jednak takie mecze jak w Kruszwicy, gdzie straciliśmy dwa punkty w samej końcówce oraz porażki u siebie z Gromem Osie i z Legią Chełmża nie powinny się przydarzyć.
Kogo trener Porbes chwali za postawę w rundzie jesiennej ? Niezłą rundę rozegrała para naszych środkowych obrońców: Frasz i Grzelak. Nieźle prezentował się Krzysztof Szkaradek, Adam Kacprzak dobrze wprowadził się do zespołu. Od niektórych swoich zawodników będę jednak wymagał zdecydowanie więcej - kończy trener Dariusz Porbes.

Sparingowi rywale KS Unii/Roszak Solec Kujawski
Podobnie jak większość czwartoligowców, zespół z Solca Kujawskiego rozpocznie przygotowania na początku stycznia, a pierwszy sparing rozegra 4 lutego. Rywalem będzie Gryf Sicienko. Potem rywalami Unii/Roszak będą BKS Chemik Pro/Natura Bydgoszcz, KS Notecianka Pakość, MLKS Unia Janikowo, NKS Nielba Wągrowiec, MGLKS Victoria Koronowo, KS Cuiavia Inowrocław, TKP Elana Toruń, SKS Bałtyk Gdynia oraz 10 marca - LKS Szubinianka Szubin (sparing na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie). Ponadto na tydzień przed ligą planowana jest wewnętrzna gra drużyny.
W pierwszej kolejce rundy wiosennej, Unię/Roszak czeka bardzo trudne zadanie, bo mecz na boisku lidera tabeli w Mogilnie. W rundzie jesiennej, Unia/Roszak wygrała 1:0, a sędzia Tomasz Perliński pokazał w tym meczu piłkarzom aż jedenaście żółtych kartek.

Terminy sparingów KS Unii/Roszak Solec Kujawski
4.02.2012 r. (sobota): KS Unia/Roszak Solec Kujawski - GKS Gryf Sicienko
8.02.2012 r. (środa): KS Unia/Roszak Solec Kujawski - BKS Chemik Pro/Natura Bydgoszcz
11.02.2012 r. (sobota): KS Unia/Roszak Solec Kujawski - KS Notecianka Pakość