26

04-2024

Odnieśli ważne zwycięstwo

• autor: Redakcja, 2011-10-29 17:14

Drużyna LKS Szubinianki Szubin odniosła szóste zwycięstwo w tym sezonie. W dzisiejszym spotkaniu szubinianie po nerwowej końcówce meczu pokonali MKS Start Radziejów 2:1 (2:1). Gospodarze musieli kończyć mecz w "9" po tym, jak czerwone kartki otrzymali Mariusz Bakaj (za dwie żółte kartki) oraz Marcin Wiśniewski.

W dzisiejszym spotkaniu, trener Szubinianki, Wiesław Stepczyński nie mógł skorzystać z usług Kazimierza Kostkowskiego, Dawida Stodolnego, Kamila Zajdlewicza, Tomasza Kleina, Macieja Chudzyńskiego, Bartłomieja Szwedy oraz Tomasza Tomaszyckiego. U boku Dariusza Chojnackiego na środku obrony zagrał Robert Jurek, w środku pomocy oglądaliśmy Damiana Czerwińskiego, a za strzelanie bramek odpowiedzialni byli Dawid Janicki i Sebastian Żurawski. W drużynie MKS Startu nie mógł zagrać Maciej Lewandowski. Najskuteczniejszy strzelec radziejowskiego zespołu w tym sezonie, pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Od pierwszego gwizdka sędziego to miejscowi mieli większą przewagę utrzymując się częściej przy piłce. Już w 2. minucie strzał Damiana Czerwińskiego z największym trudem obronił bramkarz Startu. Trzy minuty później wysoko nad bramką zza pola karnego uderzał Sebastian Żurawski. Miejscowi byli blisko bramki po strzałach z rzutu wolnych. Próby Marcina Wiśniewskiego i Roberta Jurka okazały się minimalnie niecelne. W 17. minucie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Szubinie doczekali się pierwszej bramki. Marcin Wiśniewski precyzyjnym strzałem z ok. 30 metrów pokonał strzałem pod poprzeczkę lekko wysuniętego z bramki Radaszewskiego. Chwilę później zza pola karnego uderzali Damian Czerwiński oraz Dawid Janicki, w obu tych przypadkach górą był bramkarz przyjezdnych. W 24. minucie boisko, po brutalnym faulu Marcina Janickiego, musiał opuścić Emil Marciniak, który nabawił się kontuzji (złamana noga w dwóch miejscach). 180 sekund później, sędzia główny dzisiejszego spotkania wskazał na jedenasty metr. Adam Kopaczewski sfaulował w polu karnym Adama Matusiaka, który był w sytuacji sam na sam z szubińskim bramkarzem. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem przy słupku doprowadził do remisu. Miejscowi mogli bardzo szybko, bo za sprawą Sebastiana Żurawskiego ponownie wyjść na prowadzenie, napastnik Szubinianki uderzył nad bramką. W 35. minucie Dawid Janicki prostopadłym uruchomił Mirosława Obremskiego, ten źle przyjął futbolówkę i wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, jednak obrońca gości tak niefortunnie nabił zawodnika Szubinianki, że piłka o centymetry minęła bramkę Startu. 120 sekund później bramka już padła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy gości wybyli piłkę, do której dopadł Damian Czerwiński, dośrodkował w pole karne, a strzałem głową Dariusz Chojnacki nie dał szans Radaszewskiemu. Warto dodać, że dla stopera Szubinianki była to już szósta bramka i jest najlepszym strzelcem zespołu. Swoją szansę jeszcze przed przerwą miał kapitan miejscowych, Jakub Cegiełka, jednak jego strzał zza szesnastki poszybował nad poprzeczką. Po pierwszej połowie Szubinianka zasłużenie prowadziła z Startem 2:1.

Druga połowa zaczęła się podobnie, jak pierwsza, czyli od przewagi podopiecznych Wiesława Stepczyńskiego. Dwie sytuację miał Mirosław Obremski, w obydwu tych sytuacjach uderzał nad bramką. Miejscowi nie zwalniali tempa i dążyli do zdobycia trzeciej bramki. W 56. minucie Dawid Janicki zza pola karnego próbował zaskoczyć Radaszewskiego - jego strzał okazał się bardzo niecelny. Następnie z dobrej strony pokazał się Damian Czerwiński, urywając się dwóm obrońcom, strzelał z ostrego kąta, górą ponownie golkiper gości. W 62. minucie gospodarzy skontrowali przyjezdni, jednak z obroną strzału Matusiaka nie miał problemów Kopaczewski. Od 65. minuty szubinianie musieli sobie radzić w osłabieniu. Za taktyczny faul Mariusz Bakaj otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu, to nadal Szubinianka panowała na boisku. Mirosław Obremski w 66. minucie był bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki. Po dograniu z bocznej strefy boiska zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie miejscowi mieli "tylko" rzut rożny. Sześć minut później, szkoleniowiec szubińskiego zespołu zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. W miejsce Sebastiana Żurawskiego na boisku pojawił się jego brat Jacek. Zmiana ta mogła okazać się strzałem w "10".  Jacek Żurawski trzy minuty po wejściu na boisku z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę, w 78. minucie strzelił nawet bramkę, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną szubińskiego zawodnika. W ostatnich dziesięciu minutach częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Radziejowa, ale nic z tego nie wynikało. 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji, Marcin Wiśniewski otrzymał dyskusyjną czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie (uderzenie zawodnika w twarz), a to oznacza, że nie zobaczymy go za tydzień w Łabiszynie. W doliczonym czasie gry dwa rzuty wolne na wysokości pola karnego mieli goście, ale nie zagrozili zbyt poważnie szubińskiej drużynie.
Po upływie 93. minuty, sędzia Jacek Rogowski zagwizdał po raz ostatni i Szubinianka pokonała Start 2:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Wiesława Stepczyńskiego awansowali na ósme miejsce, a sytuacja radziejowian wygląda fatalnie.
Absolutnie niepotrzebne były natomiast sceny, jakie miały miejsce już po zakończeniu spotkania, kiedy to doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami obu zespołów, o mały włos nie doszło do prawdziwej bitwy pomiędzy zawodnikami.

Za tydzień szubiński zespół w derbowym pojedynku zmierzy się z Notecią w Łabiszynie. Początek meczu w sobotę o godzinie 13.00.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Cel na dzisiejsze spotkanie, jakim było zwycięstwo, zrealizowaliśmy, trzy punkty są dla nas niesamowicie ważne, ale karygodne absolutnie było zachowanie chłopaków, zwłaszcza czerwone kartki dla Mariusza Bakaja i Marcina Wiśniewskiego i niepotrzebna zupełnie nerwowa sytuacja na boisku w końcówce, kiedy to sędzia nie uznał bramki Jacka Żurawskiego, sygnalizując spalonego. Będę musiał o tym z chłopakami porozmawiać. Muszę pochwalić Damiana Czerwińskiego, bowiem rozegrał kolejny, dobry mecz i podobnie jak w Solcu Kujawskim był wyróżniającym się zawodnikiem. Teraz dla nas najważniejszy jest mecz z Notecią Łabiszyn.

Dariusz Zarembski (trener MKS Startu Radziejów): Przyjechaliśmy na mecz praktycznie w jedenastu. W 24. minucie został zniesiony z boiska Emil Marciniak, po bardzo brzydkim faulu. W pole musiał wejść rezerwowy bramkarz, przez co w sumie graliśmy w dziesiątkę w polu. Sytuacje były zarówno dla gospodarzy, jak i dla nas, przeciwnik grał w dziewiątkę, my tego nie wykorzystaliśmy. Marcin Wiśniewski niepotrzebnie uderzył naszego zawodnika. Za takie zachowanie, jeden z naszych zawodników dostał osiem spotkań zawieszenia, a drugi pięć. Emil Marciniak ma złamaną nogę w dwóch miejscach, jego przerwa w grze potrwa ok. 2-3 miesiące.

0

IV liga - sezon 2011/2012 - 14. kolejka - 29.10.2011 r.
LKS Szubinianka Szubin - MKS Start Radziejów 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 M. Wiśniewski 17. - pomocnik LKS Szubinianki popisał się znakomitym uderzeniem, z ok. 30 metrów, 1:1 Matusiak 27. - karny. Napastnik Startu pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kopaczewskiego na Matusiaku, 2:1 Dariusz Chojnacki 35. - dośrodkowanie Czerwińskiego w pole karne i strzałem głową Dariusz Chojnacki umieszcza piłkę w siatce Startu.
Czerwone kartki: M. Bakaj (LKS Szubinianka/65. - druga żółta kartka), M. Wiśniewski (LKS Szubinianka/89. - niesportowe zachowanie).
Widzów: 200.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Janicki, Dariusz Chojnacki, R. Jurek, M. Bakaj - Obremski, Czerwiński, M. Wiśniewski, Cegiełka - D. Janicki, S. Żurawski (72. J. Żurawski).
Żółte kartki: Kopaczewski, 27. - faul, M. Bakaj, 51. - krytykowanie decyzji sędziowskich, M. Bakaj, 65. - faul, S. Żurawski, 71. - niesportowe zachowanie, Czerwiński, 82. - faul.

MKS Start (trener D. Zarembski): Radaszewski - Świerski, Ignasiak, Bolewicz, Kardasz - Roszak, Marciniak (24. Adamkiewicz), Kosiński, Baranowski - K. Lewandowski, Matusiak.
Żółta kartka: Kosiński, 37. - faul.

Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń), asystenci: Korpalski, Lanckowski. Obserwator KPZPN: Paczesny (Bydgoszcz).

LKS Szubinianka: Kubisiak, P. Staśkiewicz, D. Zajdlewicz, K. Bojas, P. Kujawa, Pokorski.
MKS Start: Królczak.

Z AUTU
14. kolejka IV ligi - podsumowanie
Lider tabeli z Mogilna pokonał przed własną publicznością MLKS Gopło Kruszwica 2:1 i umocnił się na czele ligowej tabeli. W sobotę swoje mecze wygrały drużyny z czołówki ligowej tabeli, czyli także KS Unia/Roszak Solec Kujawski (1:0 z MLKS Unią Gniewkowo), WKP Włocłavia Włocławek (2:0 z KS Legią Chełmża) i KS Pomorzanin Toruń (4:1 z LTP Lubanie). We Włocławku ostatni mecz Włocłavii na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Leśnej 53a (obiekt zostanie zamknięty na dwa lata, ze względu na remont) oglądało 900 widzów! W trakcie meczu jednak ochroniarze wyprowadzili dwóch piłkarzy Legii: Jakuba Pokorskiego i Radosława Bulmana, którzy mieli dostarczyć kibicom materiały pirotechniczne.
Najbliższy rywal LKS Szubinianki Szubin, MLKS Noteć Łabiszyn przegrała w wyjazdowym spotkaniu z GLZS Startem Warlubie 0:3. Łącznie, w 14. kolejce IV ligi piłkarze strzelili dwadzieścia jeden bramek. Wyniki i strzelcy bramek za portalem społecznościowym Moje Miasto Włocławek.

GLZS Start Warlubie - MLKS Noteć Łabiszyn 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Klamczyński 40., 2:0 Zarembski 68., 3:0 S. Grajewski 80. - karny.
Sędziował: Artur Rózga (Sadki), asystenci: K. Kowalewski, W. Burkiewicz.

WKP Włocłavia Włocławek - KS Legia Chełmża 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Thiakane 28., 2:0 Rybacki 51. - samobójcza.
Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze), asystenci: E. Przybysz, Sieradzki.

KS Pomorzanin Toruń - LTP Lubanie 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Drygalski 12., 1:1 Zakrzewski 47., 2:1 Drygalski 55., 3:1 Ciężkowski 74., 4:1 Wieliczko 82.
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: Grabski, Reznerowicz.

KS Pogoń Mogilno - MLKS Gopło Kruszwica 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Mrówczyński 28., 2:0 Gorgoń 72., 2:1 Springer 90+2.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: S. Nowicki, Lewandowski.

MLKS Unia Gniewkowo - KS Unia/Roszak Solec Kujawski 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Mędlewski 64.
Czerwona kartka: S. Tomaszewski (MLKS Unia/49. - druga żółta kartka).
Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Damski, D. Burkiewicz.

KS Flisak Złotoria - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Wierzchowski 76., 2:0 Suchocki 90+1.
Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: Dorn, Kanclerz.

LZS Grom Osie - KS Chełminianka Chełmno 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Gross 9., 0:2 Marks 25.
Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski), asystenci: Karwacki, Raniszewski.

Zaktualizowana została klasyfikacja strzelców IV ligi po 14. kolejce.

Zdjęcia w galerii
W galerii można oglądać fotorelację z sobotniego meczu LKS Szubinianka Szubin - MKS Start Radziejów. Autorami fotorelacji są Natalia Stępniewska, Beata Danielewska-Szymczak, Andrzej Schmidt i Maciej Rejment.
Można też oglądać fotorelację z niedzielnego meczu drużyny juniorów starszych LKS Szubinianka Szubin - KS Unia/Roszak Solec Kujawski. Autorem fotorelacji jest Aleksander Ryska.

Na młodzieżowych boiskach
Junior Starszy - klasa okręgowa, grupa I, okręg Bydgoszcz - 9. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - KS Unia/Roszak Solec Kujawski 3:1 (0:0)
Bramki dla Szubinianki: Bartosz Staśkiewicz, Michał Machowski, Damian Sułkowski.
LKS Szubinianka (trener Obremski): Pawlak - Klajbor, P. Staśkiewicz, Stróżyński, Kosiorowski (Kubisiak) - Machowski, Rajmann (Wesołek), Staszak, Pokorski (B. Staśkiewicz) - K. Bojas, Wiśniewski (Sułkowski).
Żółta kartka: Machowski.

Trampkarz - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 9. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - LKS Dąb Barcin 0:11

Młodzik - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 7. kolejka
LZS Dąb Potulice - LKS Szubinianka Szubin 1:5 (0:2)
Bramki dla Szubinianki: Marek Harenda, Szymon Bugaj, Paweł Bielawa, Konrad Poławski, Paweł Staśkiewicz.

Orlik - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 7. kolejka
UKS Barcin - LKS Szubinianka Szubin; mecz przełożony na czwartek, 3 listopada 2011 r. (godzina 17.00)