LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Szubinianie wracają z Chełmży bez żadnej zdobyczy punktowej

• autor: Redakcja, 2011-10-08 17:30

Goście prowadzili, ale to zespół z Chełmży zadał w drugiej połowie trzy ciosy, które kosztowały Szubiniankę utratę punktów. Legii nie przeszkodziła w tym nawet czerwona kartka w końcówce spotkania.

Sobotni mecz był meczem z gatunku "o sześć punktów". Wszystko dlatego, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli i miały taką samą liczbę punktów. W drużynie gospodarzy mecz od pierwszego gwizdka sędziego rozpoczęli Rafał Lewandowski i Dariusz Preis, którzy pauzowali w ostatnim czasie z powodu kontuzji. Z kolei, w drużynie szubińskiej, do nieobecnych Dawida Stodolnego, Jacka Żurawskiego, Tomasza Kleina, Mariusza Bakaja i Kazimierza Kostkowskiego dołączyli Kamil Zajdlewicz i Mirosław Obremski. Na środku obrony zagrał więc Robert Jurek, a na boku obrony Marcin Janicki i Paweł Kujawa.
Pierwsza połowa była wyrównana, ale to gospodarze już w ósmej minucie mogli objąć prowadzenie. Po uderzeniu Łukasza Smolarza piłka trafiła w słupek bramki Szubinianki. Goście objęli prowadzenie w 14. minucie meczu. Piłkę podawał Marcin Wiśniewski, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem zimną krew zachował Damian Czerwiński, który wyprowadził szubiński zespół na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie, słupek uratował gości po strzale Tuszyńskiego, a swoich okazji nie wykorzystali także Wojciechowski i Ł. Smolarz.
Druga połowa rozpoczęła się najgorzej, jak tylko mogła dla Szubinianki. Już w 46. minucie, Legia doprowadziła do wyrównania. Po strzale Łukasza Smolarza piłka odbiła się jeszcze od Pawła Kujawy i wpadła do siatki Kopaczewskiego. Goście mogli szybko strzelić bramkę. Podawał Marcin Wiśniewski, a sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii nie wykorzystał Dawid Janicki. W 70. minucie, Dariusz Chojnacki trącił w polu karnym Dariusza Preisa i sędzia Adam Kraśnicki podyktował rzut karny, a jego pewnym wykonawcą okazał się Patryk Smolarz. W samej końcówce spotkania, drużyna Legii strzeliła jeszcze jedną bramkę. W 85. minucie, Łukasz Smolarz strzelił trzecią bramkę po akcji całego zespołu. Potem jeszcze swoich okazji nie wykorzystali Norbert Drapiewski i Łukasz Smolarz. Potem, drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Patryk Smolarz, jednak nie zmieniło to już losów spotkania. Legia Chełmża pokonała LKS Szubiniankę Szubin 3:1. Po tej kolejce, drużyna trenera Wiesława Stepczyńskiego spadła na miejsce dwunaste w ligowej tabeli.
Okazja do rehabilitacji za tę porażkę nadarza się już w najbliższą sobotę, 15 października. W 12. kolejce spotkań IV ligi, Szubinianka zmierzy się przed własną publicznością z LTP Lubanie. Początek meczu o godzinie 14.30.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Przy naszym osłabieniu, oraz gdyby nie dyskusyjny rzut karny, to udałoby się nam dowieźć remis do końca. Poza jedną okazją w drugiej połowie, niewiele mieliśmy do powiedzenia w ofensywie. Rywal był od nas lepszy, a przede wszystkim silniejszy fizycznie i zagrał z większą determinacją w drugiej połowie, na co my nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Wyciągniemy konsekwencje z tego meczu. Teraz liczy się już tylko najbliższy mecz z Lubaniem, który musimy wygrać.

IV liga - sezon 2011/2012 - 11. kolejka - 8.10.2011 r.
KS Legia Chełmża - LKS Szubinianka Szubin 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Czerwiński 14. - podanie M. Wiśniewskiego do Czerwińskiego, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza, 1:1 P. Kujawa 46. - samobójcza. Strzał Ł. Smolarza, piłka odbija się od P. Kujawy, myli Kopaczewskiego i wpada do siatki, 2:1 P. Smolarz 80. - karny. Napastnik Legii wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Preisie, 3:1 Ł. Smolarz 85. - akcja gospodarzy, którzy rozklepali obronę Szubinianki i Ł. Smolarz pewnie umieszcza piłkę w siatce Kopaczewskiego.
Czerwona kartka: P. Smolarz (KS Legia/84. - druga żółta kartka).
Widzów: 250.

KS Legia (trener J. Smolarz): J. Pokorski - Rybacki, Lewandowski, Piotrowski - Tuszyński (60. Stolkowski), Zielniewski (65. Murawski), Wojciechowski, P. Smolarz - Ł. Smolarz (86. Drapiewski), Preis (82. B. Wiśniewski).

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Janicki, Dariusz Chojnacki, R. Jurek, P. Kujawa - Szweda (69. D. Zajdlewicz), M. Wiśniewski, R. Bojas (85. M. Pokorski), Cegiełka - D. Janicki (65. Tomaszycki), Czerwiński.

Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: Grabski, Reznerowicz.

Ławka rezerwowych
KS Legia: Ziółkowski.
LKS Szubinianka: Staszak.

Z AUTU
Fotorelacja w galerii
W naszej galerii można oglądać zdjęcia z sobotniego meczu 11. kolejki IV ligi KS Legia Chełmża - LKS Szubinianka Szubin. Autorami fotorelacji są Beata Danielewska-Szymczak i Aleksander Ryska.

Porażka LTP Lubanie
W następną sobotę, Szubinianka rozegra przedostatni ligowy mecz w tym roku przed własną publicznością. Rywalem będzie LTP Lubanie. W sobotę, podopieczni trenera Pawlaka przegrali na własnym boisku z GLZS Startem Warlubie 1:3. Honorową bramkę dla zespołu z Lubania strzelił w końcówce spotkania Rafał Bobrowski.

LTP Lubanie - GLZS Start Warlubie 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dreszler 29., 0:2 Górski 61., 0:3 Pokora 80., 1:3 Bobrowski 85.

LTP (trener Pawlak): Szylbert - Przeździęk, Kmieć, Olszewski, Ł. Lewandowski - Bobrowski, Zakrzewski (60. Zapiec), Kranc, M. Pałczyński, Piekarski - Stefaniak.
Żółta kartka: Ł. Lewandowski.

GLZS Start (trener Gralak): Mateusz Wiśniewski - D. Grajewski, Koczur, Klimek, Chrobociński - Dreszler, Klamczyński, Budziński, Zarembski - Górski, M. Pokora.

Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: Sobczak, Kaszyński.

Podsumowanie 11. kolejki IV ligi
Aż w sześciu spotkaniach jedenastej kolejki IV ligi padł wynik 3:1. Za to w każdym spotkaniu kolejki padły cztery bramki. Najciekawiej powinno być za tydzień we Włocławku, gdzie WKP Włocłavia zmierzy się z Pogonią Mogilno (będzie to mecz trzeciej drużyny w tabeli z jej liderem). Sędziowie pokazali piłkarzom tylko jedną czerwoną kartkę. Oto komplet pozostałych wyników jedenastej kolejki, za portalem społecznościowym Moje Miasto Włocławek.

KS Pogoń Mogilno - KS Pomorzanin Toruń 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Ciężkowski 24., 1:1 Plewa 45+1., 2:1 Laks 81., 3:1 Laks 84.
Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Damski, Kanclerz.

MLKS Noteć Łabiszyn - KS Chełminianka Chełmno 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Ernst 14., 1:1 B. Szalkowski 18., 1:2 Gross 52., 1:3 Gross 78.
Sędziował: Gerard Gólcz (Pakość), asystenci: Landowski, Szkudlarek.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - LZS Grom Osie 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kubas 5., 2:0 Grzelak 81., 2:1 Walda 90+1., 2:2 Bettka 90+4.
W 69. minucie, Tomasz Bettka (LZS Grom Osie) nie wykorzystał rzutu karnego - uderzenie w poprzeczkę
Sędziował: Artur Rózga (Sadki), asystenci: Giczela, K. Kowalewski.

WKP Włocłavia Włocławek - KS Flisak Złotoria 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Drwięga 3., 1:1 Tłuchowski 37., 2:1 Haberski 78., 3:1 Haberski 85.
Sędziował: Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo), asystenci: Poleski, Ciesielski.

MKS Start Radziejów - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 A. Kujawa 44., 0:2 Erkvania 55., 0:3 Mrugalski 56., 0:4 Gburczyk 60.
Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: Dorn, Borkowski.

MLKS Gopło Kruszwica - MLKS Unia Gniewkowo 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Springer 2., 2:0 Springer 76., 2:1 Trembacz 87., 3:1 K. Kozłowski 90+1.
Sędziował: Mateusz Gajewski (Złotopole), asystenci: Heinig, Chromiński.

Zaktualizowany został dział klasyfikacji strzelców IV ligi.