Mecz sparingowy: Szubinianka Szubin - Cuiavia Inowrocław

Zaległości w IV lidze odrobione, informacje z innych klubów

• autor: Redakcja, 2011-09-29 15:06

Wczoraj rozegrano dwa zaległe mecze: z pierwszej oraz z szóstej kolejki. Poza tym, sporo dzieje się w innych klubach. Mecz Legii Chełmża z Gromem Osie przełożono na środę, 12 października.

Piłkarze GLZS Startu Warlubie pokonali przed własną publicznością MLKS Krajnę Sępólno Krajeńskie 4:2 (4:1) w zaległym meczu rozegranym z pierwszej kolejki. Bramki dla Startu strzelili Marcin Klamczyński - dwie oraz Dawid Górski i Sebastian Grajewski, dla Krajny natomiast trafienia zaliczyli Vladimer Erkvania i Sławomir Kosmela.
W drugim środowym meczu, zaległym z szóstej kolejki, KS Unia/Roszak Solec Kujawski pokonała przed własną publicznością MKS Start Radziejów 4:1 (1:1), a bramki dla podopiecznych Dariusza Porbesa strzelili Sebastian Mędlewski - dwie, Szymon Raczyński i Wojciech Jendrzejewski, a honorową bramkę dla radziejowian strzelił Adam Matusiak. Start kończył mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce w konsekwencji dwóch żółtych dla Karola Świerskiego.

Nowi trenerzy w Chełminiance i Noteci Łabiszyn
Nowych trenerów mają KS Chełminianka Chełmno i MLKS Noteć Łabiszyn. Nowym szkoleniowcem drużyny z Chełmna został Tomasz Guzek, były piłkarz tej drużyny, a ostatnio członek zarządu. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Karwowskiego. Powodem zmiany były słabe wyniki drużyny z Chełmna. Drużyna nie grała źle, ale przegrywała mecze, przez co wyniki nie zadowalały nikogo, przez co doszliśmy do wniosku, że musimy coś zmienić, żeby było lepiej. Z trenerem Karwowskim rozstaliśmy się w zgodzie, w przyszłości nie wykluczamy ponownie współpracy - przyznał dla Gazety Pomorskiej prezes KS Chełminianki, Rafał Dobrowolski.
Nowego trenera ma także MLKS Noteć Łabiszyn. Został nim Dariusz Kołacki, dotychczasowy szkoleniowiec grającej w III lidze Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej Sparty Brodnica. Na tym stanowisku zastąpił Zdzisława Pietrzykowskiego. Nowy trener Noteci na ławce trenerskiej swojej drużyny zadebiutuje w sobotę w wyjazdowym meczu ligowym z KS Flisakiem Złotoria.

Start Warlubie będzie się odwoływał od walkowera
Działacze GLZS Startu Warlubie zapowiedzieli, że będą odwoływać się od decyzji Wydziału Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który zweryfikował wynik meczu 5. kolejki MLKS Unia Gniewkowo - GLZS Start Warlubie na walkower 3:0 na korzyść drużyny z Gniewkowa (na boisku Start wygrał 1:0). Powodem walkowera miała być źle wpisana data urodzenia jednego z zawodników drużyny Startu. To chyba jakieś nieporozumienie. Posądza się nas, że nie mieliśmy w składzie, a dokładnie mówiąc na boisku odpowiedniej liczby młodzieżowców. Stanowczo temu zaprzeczam i z pewnością złożymy protest, aby sprawdzić stan faktyczny - zapowiedział trener Startu, Mariusz Gralak.

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Toruń - wyniki
W środę, obok dwóch spotkań zaległych w IV lidze, rozegrano także mecze trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Toruń. Pomorzanin Toruń walkowerem oddał mecz z rezerwami Olimpii Grudziądz, powodem były choroby i zdekompletowanie składu trenera Zbigniewa Figurskiego. W meczach rozegranych, ROL.KO Konojady przegrały z Flisakiem Złotoria 1:3 (0:3), a Mustang Ostaszewo pokonał Unię Wąbrzeźno 3:1 (2:0).

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Włocławek - losowanie par
Mecz niepokonanego jak na razie w V lidze, grupie II Lidera DGS Włocławek z czwartoligowym LTP Lubanie to najciekawsze spotkanie tego szczebla w okręgu Włocławek. W innych parach, M-G LKS Zgoda Chodecz zmierzy się z GKS Sadownikiem Waganiec, a MLKS Orlęta Aleksandrów Kujawski zagrają z MKS Startem Radziejów. Mecze odbędą się w środę, 5 października 2011 r., wszystkie rozpoczną się punktualnie o godzinie 15.45.

Arkadiusz Glaza zakończył piłkarską karierę
W Mogilnie odbył się benefis Arkadiusza Glazy, który zakończył już piłkarską karierę. W meczu rozegranym na Stadionie Pogoni, lider IV ligi pokonał przyjaciół Glazy 8:6 (3:2). W drużynie przyjaciół zagrał bramkarz LKS Szubinianki Szubin, Adam Kopaczewski.

Pogoń Mogilno - Przyjaciele Glazy 8:6 (3:2)
Bramki: Plewa (trzy), Laks (dwie), Wanecki (karny), Czaplewski, K. Szal - A. Glaza (dwie), Hanczewski, Rabinek, Dombek, Kazubowski.

Pogoń Mogilno: Wanecki - Duszyński, Arent, D. Kempski, Ł. Kempski - Bembenek, Maciejewski, Malczewski, Czaplewski - Plewa, D. Lewandowski; na zmiany weszli: Wachowiak, Krajnyk, Mrówczyński, Oblizajek, Laks, K. Szal.

Przyjaciele Glazy: Kopaczewski - Kazubowski, Wyrwa, Korecki, Rabinek - T. Glaza, Muszkiewicz, Czarnecki, Hanczewski - Zybert, Deresiewicz; na zmiany weszli: Gudurkiewicz, Winkiel, Murzyn, Woźniak, Długokęcki, Adamski, Dombek.

Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz).

Sędziowie z Bydgoszczy w Lidze Europejskiej
Polscy sędziowie w czwartek prowadzili mecze drugiej kolejki spotkań fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej. Były to mecze grupy G. Mecz Metalist Charków - AZ Alkmaar (1:1), jako główny sędziował Marcin Borski, asystowali mu Rafał Rostkowski i Tomasz Listkiewicz (sędziowie liniowi), Szymon Marciniak i Daniel Stefański (sędziowie liniowi bramkowi) oraz Adam Lyczmański (sędzia techniczny). Dla Stefańskiego był to już siódmy mecz Ligi Europejskiej, w jakim brał udział (we wcześniejszych w poprzednim sezonie i dwa sezony temu pełnił rolę sędziego technicznego), zaś dla Lyczmańskiego to pierwszy mecz Ligi Europejskiej w roli arbitra technicznego.
Inny mecz tej grupy, Malmo - Austria Wiedeń (1:2) sędziował Paweł Gil, któremu pomagali Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski (sędziowie liniowi), Robert Małek i Szymon Marciniak (sędziowie liniowi bramkowi) oraz Paweł Pskit (sędzia techniczny).

Źródło: Gazeta Pomorska, Moje Miasto Włocławek, Pogoń Mogilno.