V liga, grupa II klasa okręgowa - 3. kolejka: Szubinianka Szubin - Goplania Inowrocław

Szubinianka awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski

• autor: Redakcja, 2011-09-21 21:53

Podopieczni trenera Stepczyńskiego mogli cieszyć się z wygranej i z awansu do 1/8 finału Pucharu Polski, ale stracili Roberta Jurka, który pod koniec meczu doznał bolesnej kontuzji.

Goście zagrali bez Pawła Kujawy, Mariusza Bakaja, Jacka Żurawskiego, Radosława Bojasa, Kazimierza Kostkowskiego, Macieja Chudzyńskiego, Marcina Wiśniewskiego, Kamila Stodolnego, Dawida Stodolnego i Dariusza Chojnackiego. I tak na boku obrony, zagrali Marcin Janicki oraz Tomasz Tomaszycki, zaś na pozycji stoperów - Kamil i Dawid Zajdlewiczowie. W ataku, obok Dawida Janickiego mecz rozpoczął Sebastian Żurawski. Na pozycji środkowego pomocnika zagrał obok Roberta Jurka, zawodnik z drużyny juniorów starszych Damian Czerwiński, zaś na ławce rezerwowych zasiedli młodzieżowcy: Patryk Staśkiewicz i Michał Pokorski.
B klasowiec z Radłowa rozpoczął środowy mecz znakomicie. Już w szóstej minucie, miejscowych na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Woźniak, który jest na początku ligowego sezonu skuteczny. Jednak potem bramki strzelali już tylko goście. Wyrównał w 16. minucie Dawid Janicki. Chwilę później, boisko musiał opuścić Bartłomiej Szweda, którego zastąpił Michał Pokorski. Po pół godzinie gry, goście prowadzili 2:1, a po raz drugi do siatki Hermesu trafił D. Janicki. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy, z rzutu wolnego znakomitym uderzeniem popisał się Jakub Cegiełka, podwyższając prowadzenie Szubinianki na 3:1.
Ostatnia bramka tego spotkania padła w 71. minucie, a jej autorem ponownie był pomocnik szubińskiej drużyny, Jakub Cegiełka. Cztery minuty później, boisko musiał opuścić Robert Jurek. Po upadku zbił biodro i nie był już w stanie kontynuować gry, a to oznaczało, że szubinianie musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę, bowiem trener miał do dyspozycji trzynastu zawodników. Jednak po końcowym gwizdku sędziego Mirosława Oparczyka, goście mogli podnieść ręce w geście triumfu. Szubinianka pokonała Hermes Radłowo 4:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Dla nas liczy się liga, ale wygrana dzisiaj nas cieszy. Jedziemy teraz w sobotę na gorący teren do Mogilna. Wzmocniona Pogoń na pewno będzie chciała zrehabilitować się za porażkę z nami w zimowym okresie przygotowawczym (na sztucznym boisku Chemika, Szubinianka wygrała wtedy 7:0 - przypomnienie).

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz - 21.09.2011 r.
LZS Hermes Radłowo - LKS Szubinianka Szubin 1:4 (1:3)
Bramki: 1:0 Woźniak 6., 1:1 D. Janicki 16., 1:2 D. Janicki 30., 1:3 Cegiełka 41., 1:4 Cegiełka 71.

LZS Hermes (trener Springmann): Cybulski - Gutowski, Włodarczyk, Ciężki, Nowak (46. T. Dudek) - Sz. Dudek, Krajewski (70. Makowiecki), Lewandowski, Heppner (80. Paciorek) - Woźniak (46. Serwach), Otocki.
Żółta kartka: Sz. Dudek.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Janicki, D. Zajdlewicz, K. Zajdlewicz, Tomaszycki (60. P. Staśkiewicz) - Szweda (20. Pokorski), Czerwiński, R. Jurek, Cegiełka - D. Janicki, S. Żurawski.
Żółta kartka: R. Jurek.

Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: Warkoczyński, Łukawski.

LZS Hermes: Kijanowski, Bochat.

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz - wyniki meczów rozegranych w terminie 20.09/21.09.2011 r.
KP Polonia/Ostromecko Bydgoszcz - GLZS Start Warlubie; mecz się nie odbył. Start nie przyjechał na zawody i oddał mecz walkowerem
LZS Kościelec-Suponin - BKS Bydgoszcz 1:5 (0:3)
GKS Gryf Sicienko - KS Pomorzanin Serock 3:1 (3:1)
KS Wda II Świecie/Strażak Przechowo - MGLKS Victoria Koronowo 5:1 (1:1)