03

04-2024

Szubinianka awansowała po dogrywce

• autor: Redakcja, 2011-09-01 09:12

O losach spotkania zadecydowała dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry żadna drużyna nie była w stanie strzelić bramki. W dodatkowym czasie gry, Szubinianka aż trzykrotnie znajdowała drogę do siatki Piasta i awansowała do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz.

Trener Wiesław Stepczyński na pucharowy mecz poeksperymentował ze składem. I tak, pod nieobecność Radosława Bojasa, partnerem Dawida Janickiego w ataku był Tomasz Tomaszycki, na prawej stronie pomocy zagrał młodzieżowiec Michał Pokorski, partnerem Dariusza Chojnackiego na środku obrony był Robert Jurek, natomiast między słupkami mecz rozpoczął Kazimierz Kostkowski. Zabrakło więc Adama Kopaczewskiego, Kamila Zajdlewicza (ma być gotowy na przyszłotygodniowy mecz ligowy z MLKS Unią Gniewkowo), Dawida Zajdlewicza, Jacka Żurawskiego, Kamila Stodolnego, Dawida Stodolnego, Bartłomieja Szwedy i Macieja Chudzyńskiego.
Regulaminowe 90 minut nie przyniosło bramek, stąd też do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Już w 96. minucie, Szubiniankę na prowadzenie, przy wydatnej pomocy Macieja Baranowskiego, wyprowadził Marcin Wiśniewski, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Dawid Janicki. W 103. minucie, trzecia bramka dla Szubinianki po efektownym uderzeniu Marcina Wiśniewskiego z rzutu wolnego. Gospodarzy stać było jedynie na honorową bramkę w 109. minucie, również po uderzeniu Marcina Kośki z rzutu wolnego.
Szubinianka zasłużenie awansowała do trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz. Już w niedzielę, szubinianie zmierzą się w 5. kolejce IV ligi na własnym boisku z Flisakiem Złotoria (14.00), zaś we wtorek, 7 września, kadra Szubina, którą w większości tworzą gracze Szubinianki rozegra rewanżowy mecz 1/8 finału Olimpiady Wiejskiej Londyn 2012 Tuchola z Kamieniem Krajeńskim (pierwszy mecz 6:1 wygrała kadra Szubina).

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Naszym celem jest zdobycie trzech punktów w niedzielnym meczu ligowym z Flisakiem Złotoria i przez cały tydzień, włącznie z meczem pucharowym jest podporządkowane temu celowi. Poza wygraną, cieszy mnie również fakt, że nikt nie doznał kontuzji i wszyscy są do mojej dyspozycji na najbliższy mecz ligowy.

II runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz - 31.08.2011 r.
GLKS Piast Złotniki Kujawskie - LKS Szubinianka Szubin 1:3 po dogrywce (0:0 po 45', 0:0 po 90')
Bramki: 0:1 M. Wiśniewski 96., 0:2 D. Janicki 99., 0:3 M. Wiśniewski 103., 1:3 Kośka 109.
Widzów: 100.

GLKS Piast (trener Artur Górecki): H. Baranowski - Starobrat, Karol Woźniak, Pietrzak, Sz. Baranowski - Kwiatkowski, Mikołajczak, Marek Baranowski, Pawlik - Krzysztof Woźniak, Kośka; na zmiany weszli: Lewicki, Kosicki.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Klein, R. Jurek, Dariusz Chojnacki, M. Bakaj - Pokorski, Obremski (46. P. Kujawa), M. Wiśniewski, Cegiełka - D. Janicki, Tomaszycki (55. M. Janicki).
Żółta kartka: Dariusz Chojnacki.

Sędziował: Marcin Liana (Żnin), asystenci: K. Dojaś, Siwa.

GLKS Piast: Gałgański.

Zdjęcia w galerii
W galerii można oglądać zdjęcia ze środowego meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz GLKS Piast Złotniki Kujawskie - LKS Szubinianka Szubin. Autorem fotorelacji jest Aleksander Ryska.

MLKS Orlęta Aleksandrów Kujawski - MGKS Kujawiak Lumac Kowal 5:2
M-G LKS Zgoda Chodecz - MLKS Zjednoczeni Piotrków Kujawski 1:1 po 120', karne 4:2

Źródło: Gazeta Pomorska.