26

04-2024

Bramka kapitana dała zwycięstwo

• autor: Redakcja, 2011-08-20 19:53

Mimo wielu okazji z jednej, jak i z drugiej strony, to Szubinianka po końcowym gwizdku arbitra cieszyła się z pierwszego w tym sezonie kompletu punktów.

LKS Szubinianka Szubin przystąpiła do sobotniego spotkania bez Dawida Stodolnego, Bartłomieja Szwedy, Macieja Chudzyńskiego (cała trójka kontuzjowani), Jakuba Cegiełki, Sebastiana Żurawskiego i Dawida Zajdlewicza (wszyscy sprawy służbowe). I tak, na prawej obronie mecz rozpoczął Tomasz Klein, na prawej pomocy Kamil Stodolny, a na lewej stronie zagrał od początku Mirosław Obremski. Za strzelanie bramek odpowiedzialni byli Dawid Janicki i Radosław Bojas. Na ławce rezerwowych zasiedli Michał Pokorski i Filip Kosiorowski.
Z kolei, w Krajnie zabrakło jedynie grającego trenera Macieja Lipińskiego, który jest kontuzjowany. W ataku zagrali Arkadiusz Dądela i Łukasz Nowak, zaś w linii pomocy mecz od początku rozpoczął Vladimir Erkvania.
Pierwszą dogodną okazję w meczu gospodarze stworzyli sobie już w 7. minucie spotkania. Uderzenie Leszka Majtczaka jednak zostało zablokowane przez obrońców drużyny szubińskiej. Potem, uderzenie Dawida Janickiego minęło bramkę Piotra Bąkowskiego. Gospodarze zaatakowali dwukrotnie. W 23. minucie, Adam Kopaczewski obronił uderzenie Vladimira Erkvani z rzutu wolnego, zaś 60 sekund później podawał Henryk Grajczyk, ponad bramką uderzał Tomasz Mrugalski. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. W 29. minucie, dośrodkowywał z rzutu rożnego Marcin Wiśniewski, a strzałem głową, piłkę w siatce Krajny umieścił Dariusz Chojnacki. To pierwsza bramka Szubinianki w tym sezonie i pierwsza po dziesięcioletniej przerwie na boiskach czwartej ligi. Gospodarze szybko chcieli doprowadzić do remisu. Marcin Tyda nie doszedł do podania Erkvani z rzutu wolnego, zaś chwilę później bramkarz Szubinianki obronił uderzenie Erkvani z rzutu wolnego.
Na początku drugiej połowy, Kopaczewski obronił strzał Łukasza Nowaka w sytuacji sam na sam, a w końcówce meczu bohaterem Krajny mógł zostać Arkadiusz Dądela. Najpierw źle zagrał piłkę do swoich kolegów, potem w sytuacji sam na sam, jego uderzenie wybronił szubiński bramkarz.
Dla Szubinianki to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło drużynie Wiesława Stepczyńskiego awansować na dziesiąte  miejsce w tabeli. W 3. kolejce IV ligi, LKS Szubinianka, w środę, 24 sierpnia 2011 r., zmierzy się przed własną publicznością z KS Gromem Osie. Początek meczu o godzinie 17.00. Krajnę czeka natomiast trudny wyjazdowy mecz z MLKS Unią Gniewkowo (17.30).

Po meczu powiedzieli
Maciej Lipiński (trener MLKS Krajny Sępólno Krajeńskie): Inauguracja nowego sezonu nie wypadła w naszym wykonaniu okazale. Goście zaprezentowali bardzo defensywny futbol, ale dzięki naszej nieudolności wywalczyli komplet punktów. Zawiodła zwłaszcza linia pomocy, która grała do tyłu. To dziwne, bo w meczach sparingowych wykazywaliśmy ogromną chęć gry ofensywnej. W meczu z Szubinianką stworzyliśmy sobie tylko dwie dogodne okazje bramkowe, to okazało się zbyt mało. To było jednak nasze pierwsze spotkanie w sezonie, więc nie zamierzam kombinować ze składem, tym bardziej, że kolejny mecz zagramy już w środę w Gniewkowie.

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Dzisiaj zagraliśmy o punkty, a nie o widowisko, takie były założenia. Na granie pod kibiców przyjdzie czas. Mecz stał na słabym widowiskowym poziomie, ale odpowiedzialnym taktycznie. Cieszy wygrana, która mam nadzieję doda wiary w zwyciężanie w IV lidze. Przed nami trudny pojedynek z Gromem Osie i mam nadzieję, że drużyna podoła zadaniu w celu o zwycięstwo.

2. kolejka IV ligi - 20.08.2011 r.
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - LKS Szubinianka Szubin 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Dariusz Chojnacki 29. - dośrodkowanie z rzutu rożnego i Dariusz Chojnacki strzałem głową daje Szubiniance zwycięstwo w meczu.
Widzów: 300.

MLKS Krajna (trener Lipiński): Bąkowski - Jureńczyk (82. S. Dankowski), Kosmela, Tyda, Grajczyk - Mrugalski (80. Gburczyk), Majtczak, Erkvania, Lica - Dądela, Ł. Nowak.
Żółte kartki: Jureńczyk, Erkvania, Kosmela.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - Klein, K. Zajdlewicz, Dariusz Chojnacki, M. Bakaj - K. Stodolny, M. Wiśniewski, R. Jurek, Obremski - D. Janicki, R. Bojas (68. J.Żurawski).
Żółta kartka: R. Jurek.

Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz), asystenci: S. Borkowski, Gacka.

LKS Szubinianka: Pokorski, P. Kujawa, Kosiorowski, Tomaszycki.

UWAGA!! Nastąpiła zmiana sędziego liniowego. Ariel Gacka zastąpił Łukasza Reinowskiego.

Z AUTU
Z Mogilnem w piątek
Mecz 9. kolejki IV ligi sezonu 2011/2012, KS Pogoń Mogilno - LKS Szubinianka Szubin zostanie rozegrany w piątek, 23 września 2011 r. i został przeniesiony z 24 września 2011 r. Mecz rozpocznie się prawdopodobnie o godzinie 17.00., jednak godziny muszą ustalić jeszcze przedstawiciele obu drużyn.

Wygrana Gromu Osie
Piłkarze KS Gromu Osie, którzy będą rywalem LKS Szubinianki Szubin w trzeciej kolejce, odnieśli w weekend zwycięstwo. Drużyna trenera Włodzimierza Koreckiego wygrała przed własną publicznością 1:0 z GLZS Startem Warlubie. Jedyna bramka meczu padła w 75. minucie. Adam Kolmajer dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, a ta spadła pod nogi Dariusza Wolskiego, który skierował ją do siatki.

KS Grom Osie - GLZS Start Warlubie 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Wolski 75.
Widzów: 200.

KS Grom (trener Korecki): Mielcarski - Orłowski (74. Waśkowski), Wolski, Łytkowski, Walda - Bettka, Środa (76. Grudziński) - Seltak, Kolmajer, Warchoł (90+5. Karpus) - Kucenko.
Żółte kartki: Bettka, Środa, Mielcarski.

GLZS Start (trener Gralak): Wiśniewski - Koczur, Linowski, Klimek (68. S. Grajewski), Chrobociński - Klamczyński (66. Kopiński), Dreszler, Wójcik (66. Budziński) - Zarembski, Dawid Górski, Michał Pokora.
Żółte kartki: Kopiński, Chrobociński.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz), asystenci: M. Boniek, J. Klein.

KS Grom: Marks, Krężel.
GLZS Start: Łęgowski, Damian Grajewski, Paweł Górski, Kośmiński.

Porażka rywala w Pucharze Polski
Rywal LKS Szubinianki Szubin, w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz, GLKS Piast Złotniki Kujawskie przegrał na wyjeździe w meczu 2. kolejki V ligi, gr. II klasy okręgowej z MGKS Kujawianką Izbica Kujawska 2:4. Bramki dla Piasta w 9. i w 57. minucie strzelił Rafał Szulakowski.
GLKS Piast (trener A. Górak): Gałgański - G. Pękała, Pietrzak, S. Baranowski, R. Pękała - Gawron, Mikołajczak - Kwiatkowski, Szulakowski - Kośla, Semenowicz.

Wyniki 2. kolejki IV ligi
Oto komplet sobotnich wyników 2. kolejki IV ligi. Wynik Gromu Osie ze Startem Warlubie podaliśmy wyżej. W drugiej kolejce spotkań, piłkarze strzelili dwanaście bramek. Za to sędziowie pokazali zawodnikom aż trzydzieści trzy żółte i trzy czerwone kartki.

MLKS Noteć Łabiszyn - KS Pomorzanin Toruń 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Ciężkowski 17., 1:1 Kubiak 39., 1:2 Drygalski 51., 1:3 Drygalski 90+1.
Czerwona kartka: Jarosz (KS Pomorzanin/90+2. - za drugą żółtą kartkę).

MKS Start Radziejów - WKP Włocłavia Włocławek 0:0

KS Chełminianka Chełmno - MLKS Unia Gniewkowo 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Piechocki 28.
W 15. minucie, bramkarz Chełminianki obronił rzut karny wykonywany przez Piechockiego.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - KS Pogoń Mogilno 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mędlewski 57. - karny.
Czerwone kartki: Jaworski (KS Unia/Roszak/69. - druga żółta kartka); Szyszkowski (KS Pogoń/90+1. - druga żółta kartka)

KS Flisak Złotoria - KS Legia Chełmża 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 J. Maćkiewicz 18.

LTP Lubanie - MLKS Gopło Kruszwica 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Kozłowski 23. - samobójcza, 2:0 Stefaniak 79., 3:0 Stefaniak 85.

Zaktualizowany został również dział klasyfikacji strzelców IV ligi po dwóch kolejkach.

Zaległy mecz pierwszej kolejki IV ligi GLZS Start Warlubie - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie zostanie rozegrane w środę, 28 września 2011 r. W pierwotnym terminie mecz został odwołany z powodu nawałnicy, jaka wtedy przeszła nad Warlubiem.

Zdjęcia w galerii
W galerii można oglądać zdjęcia z sobotniego meczu 2. kolejki IV ligi MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - LKS Szubinianka Szubin. Autorami fotorelacji są Beata Danielewska-Szymczak, Aleksander Ryska i Dariusz Stoński.