03

04-2024

Jedną nogą w następnej rundzie

• autor: Redakcja, 2011-08-16 21:09

W dniu dzisiejszym szubiński zespół rozegrał spotkanie 1/8 finału Olimpiady Wiejskiej Londyn - Tuchola 2012. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego pewnie pokonali Kamień Krajeński 6:1 (3:0) Miejscowi ponadto kończyli mecz w "10" po tym, jak drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Sebastian Żurawski.

W dzisiejszym spotkaniu między słupkami szubińskiej drużyny stanął Krystyn Hilscher natomiast na ławce rezerwowych zasiadł Adam Kopaczewski. Na środku obrony zagrał Jacek Żurawski z Tomaszem Kleinem. Ponadto od pierwszej minuty na lewej pomocy mogliśmy oglądać Michała Pokorskiego. Za zdobywanie bramek odpowiedzialni byli Dawid Janicki oraz Radosław Bojas.

Mecz się zaczął bardzo dobrze dla miejscowych, którzy już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Kamil Stodolny zagrał do Mirosława Obremskiego, a ten uderzeniem za "szesnastki" przy słupku zaskoczył golkipera gości. W 4. minucie było już 2:0. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w same "okienko" popisał się Marcin Wiśniewski, nie pozostawiając szans Facowi. W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywali się przyjezdni, ale w żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce szubińskiej. W 18. minucie Mirosław Obremski dograł piłkę do Dawida Janickiego, który w polu karnym ograł jednego obrońce Kamienia i pewnym strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później zakotłowało się pod bramką Krystyna Hilschera, ale na szczęście Szubinian napastnik przyjezdnych niedokładnie podawał do partnera. W odpowiedzi gospodarze stworzyli sobie dwie klarowne sytuacje, po których mogła paść bramka. Najpierw strzał Dawida Janickiego został zablokowany, a parę minut później okazał się za lekki i bez problemów interweniował golkiper. W 39. oraz 44. minucie z dobrej strony pokazał się Radosław Bojas. Najpierw snajper szubińskiego zespołu trafił w słupek, a chwilę później z najbliższej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. Wynik do końca pierwszych 45 minut nie uległ już zmianom i miejscowi w zasłużony sposób prowadzili 3:0.

Od początku drugiej połowy trener Wiesław Stepczyński zdecydował się na dwie zmiany. W miejsce Roberta Jurka pojawił się na boisku Paweł Kujawa, zaś Radosława Bojasa zastąpił Sebastian Żurawski. Jedenaście  minut po wznowieniu gry mieliśmy 4:0. Dalekie podanie Jacka Żurawskiego przejął jego brat, Sebastian i pewnym strzałem z obrębu pola karnego pokonał bramkarza gości. Minutę później po błędzie szubińskiej defensywy goście strzelili bramkę honorową. Od 60. minuty zespół Szubina musiał sobie radzić w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Sebastian Żurawski, który na boisku przebywał zaledwie piętnaście minut. W 67. minucie ponownie było groźnie pod bramką przyjezdnych, Mariusz Bakaj próbował zaskoczyć golkipera strzałem z ostrego kąta, ten sparował uderzenie na rzut rożny. 60 sekund później Mirosław Obremski stanął przed szansą zdobycia swojej drugiej bramki w dzisiejszym meczu, trafił jednak w słupek. W 73. minucie padła piąta bramka. Po dośrodkowaniu Marcina Wiśniewskiego z rzutu wolnego piłkę z najbliższej odległości do siatki "wpakował" Dawid Janicki. 11 minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Dawid Janicki. Tym razem przy jego bramce asystował wprowadzony wcześniej na boisku brat Marcin. Do końca spotkania Szubinianie przeważali na boisku i pewnie pokonali Kamień Krajeński 6:1. Rewanż odbędzie się na boisku rywala. O dokładnym terminie rozegrania meczu poinformujemy.

Olimpiada Wiejska Londyn 2012 Tuchola - 1/8 finału - pierwszy mecz - 16.08.2011 r.
Szubin - Kamień Krajeński 6:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Obremski 2., 2:0 M. Wiśniewski 4., 3:0 D. Janicki 18., 4:0 S. Żurawski 56., 4:1 Lica 57., 5:1 D. Janicki 73., 6:1 D. Janicki 84.
Czerwona kartka: Sebastian Żurawski (Szubin/60. - druga żółta kartka)
Widzów: 50.

Szubin: Krystyn Hilscher - Kamil Stodolny (57. Marcin Janicki), Jacek Żurawski, Tomasz Klein, Mariusz Bakaj - Mirosław Obremski, Marcin Wiśniewski, Robert Jurek (46. Paweł Kujawa), Michał Pokorski - Dawid Janicki, Radosław Bojas (46. Sebastian Żurawski).
Żółte kartki: Robert Jurek, 6. - faul, Michał Pokorski, 45+1. - faul, Sebastian Żurawski, 55. - faul, Sebastian Żurawski, 60. - faul.

Kamień Krajeński: Sławomir Fac - Jakub Prasau, Marek Bukowski, Andrzej Bukowski, Mariusz Haliniak - Rafał Lica, Dawid Wierzchucki (68. Mariusz Bingiel), Adam Żuchowski (52. Karol Stryszyk), Dawid Betin - Kacper Szmytkowski, Mateusz Bancer (82. Jakub Kobus).
Żółta kartka: Andrzej Bukowski, 18. - faul.

Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz), asystenci: Maurycy Łukawski, Sławomir Niedzielski.

Szubin: Adam Kopaczewski, Tomasz Tomaszycki, Bartłomiej Szweda.

W galerii można oglądać zdjęcia z wtorkowego meczu 1/8 finału Olimpiady Wiejskiej Londyn 2012 Tuchola Szubin - Kamień Krajeński. Autorami fotorelacji są Natalia Stępniewska, Andrzej Schmidt i Szymon Ławicki.