22

04-2024

Wysoka porażka na inaugurację

• autor: Redakcja, 2011-08-13 17:15

Nie tak początek rozgrywek IV ligowych wyobrażali sobie kibice LKS Szubinianki. Szubiński zespół przed własną publicznością został rozgromiony przez Chełminiankę Chełmno aż 0:5.

Bez Macieja Chudzyńskiego, Dawida Zajdlewicza, Pawła Kujawy oraz Bartłomieja Szwedy przystąpiła drużyna Szubinianki do spotkania przeciwko Chełminiance. Jak można było się spodziewać, parterem Dariusza Chojnackiego na środku obrony był Kamil Zajdlewicz. Na lewej stronie obrony zobaczyliśmy Tomasza Kleina, a na prawym skrzydle pomocy od pierwszego gwizdka grał Mirosław Obremski. Za strzelanie bramek mieli odpowiadać Dawid Janicki oraz Radosław Bojas.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale sędzia główny po tym, jak napastnik Chełminianki przewrócił się w polu karnym nie podyktował rzutu karnego. W piątej minucie z dobrej strony pokazał się Kamil Zajdlewicz, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego  pewnie obronił Mueller. Sześć minut później dośrodkowanie Marcina Wiśniewskiego okazało się za mocne i Dawid Janicki nie miał szans opanować futbolówki. W 15. minucie, strzał środkowego pomocnika Chełminianki okazał się niecelny. W przeciągu czterech kolejnych minut Szubinianie oddali trzy strzały, wszystkie niecelne. W 23. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Marcin Wiśniewski świetnym podaniem obsłużył Dawida Janickiego, który będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości trafił w słupek. W odpowiedzi podopieczni Andrzeja Karwowskiego także trafili w słupek. W 29. minucie tyle szczęścia już miejscowi nie mieli i futbolówka wylądowała w siatce. Goście wymienili kilka podań, a do siatki trafił Wojciech Ernest. Przed przerwą z dystansu Muellera próbowali zaskoczyć Marcin Wiśniewski oraz Jakub Cegiełka. Obie te próby były niecelne. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianom i Szubinianka przegrywała z Chełminianką 0:1.

Od początku drugiej połowy trener Wiesław Stepczyński zdecydował się na dwie zmiany. W miejsce Mirosława Obremskiego na boisku pojawił się Jacek Żurawski, zaś Radosława Bojasa zmienił Sebastian Żurawski. Druga odsłona meczu rozpoczęła się dla miejscowych najgorzej, jak tylko mogła. Piotr Gross po trójkowej akcji zaskoczył Adama Kopaczewskiego. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego próbowali, jak najszybciej uzyskać bramkę kontaktową. Najpierw strzał Jacka Żurawskiego z dystansu obronił golkiper Chełminianki. Następnie Dawid Janicki strzałem głową posłał piłkę obok bramki, a strzał Sebastiana Żurawskiego pewnie obronił bramkarz przyjezdnych. W 60. minucie Chełminianka podwyższyła wynik spotkania na 3:0 za sprawą Wojciecha Ernesta, który nie dał szans Adamowi Kopaczewskiemu uderzając pod poprzeczkę. W tym momencie było już wiadome, że zdobycie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej przez szubiński zespół będzie graniczyło z cudem . Przyjezdni kontrolowali przebieg meczu. W 63. i 68. minucie swoje szanse miał Dawid Janicki oraz Sebastian Żurawski, ale po raz kolejny górą był bramkarz gości. W 83. i 86. Chełminianka dobiła miejscowych kolejnymi dwoma trafieniami. Na listę strzelców wpisał się Piotr Gross i Marcin Janus. Szubinianka na inaugurację rozgrywek IV ligowych ostatecznie przegrywa z Chełminianką aż 0:5. Owszem wszyscy spodziewaliśmy się trudnego spotkania, ale tak wysokiego wyniku nawet w najczarniejszych snach żaden z kibiców szubińskiego zespołu sobie nie wyobrażał.

Natomiast we wtorek gmina Szubin w ramach pierwszego meczu 1/8 finału do Olimpiady Wiejskiej zmierzy się z Kamieniem Krajeńskim. Początek meczu o godzinie 18.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Każda porażka mojej drużyny boli bardzo, bez względu na jej rozmiary, ale też uczy. W tygodniu mecz przeanalizujemy sobie na spokojnie i wyciągniemy wnioski. Na pewno w meczu w Sępólnie Krajeńskim zagramy inaczej. Moi piłkarze muszą też zrozumieć, że czwarta liga, to nie piąta, gdzie łatwo strzelaliśmy bramki, a i przeciwnik z taką łatwością i konsekwencją nie wykorzystywał naszych błędów. Piłka nożna to też dyscyplina, w której trzeba mieć szczęście, ale przede wszystkim strzelać gole. My mieliśmy kilka sytuacji i przeciwnik, ale to rywal je zdobywał. i w piłce o to chodzi. Gratuluję rywalowi, bo był dziś od nas o klasę lepszy. Mam też nadzieję, że tak wysoka porażka podziała na nas jak zimny prysznic. Nie załamujemy się i pracujemy dalej.

Andrzej Karwowski (trener KS Chełminianki Chełmno): Wynik świadczy o znakomitym początku w naszym wykonaniu, ale ten mecz wcale nie był łatwy. Chcieliśmy postawić warunki agresywne i zdecydowane gry, my po prostu wykorzystaliśmy swoje okazje, rywal też sobie je stwarzał, ale ich nie wykorzystał w tym meczu. Życzę Szubiniance jak najlepszych wyników w lidze, bo na pewno będzie je odnosiła.