25

04-2024

Piąta sparingowa wygrana

• autor: Redakcja, 2011-07-27 22:00

Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego odnieśli piątą sparingową wygraną. W dzisiejszym spotkaniu pokonali po bardzo ciekawym meczu Dąb Barcin 4:2 (3:1).

Trener Wiesław Stepczyński nie mógł dzisiaj skorzystać z usług Sebastiana Żurawskiego oraz Kazimierza Kostkowskiego, natomiast dobrą wiadomością jest powrót Tomasza Tomaszyckiego.

Początek spotkania ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w drugiej minucie meczu Radosław Bojas pokonał bramkarza Dębu strzałem z ostrego kąta, asystę przy tym trafieniu zaliczył Dawid Janicki. W 12. minucie goście wyrównali za sprawą Marcina Chęsia, który w sytuacji sam na sam przelobował Adama Kopaczewskiego. Gospodarze mieli szanse już bardzo szybko odpowiedzieć, ale uderzenie Roberta Jurka obronił Lichwąła, a strzał Dawida Janickiego okazał się niecelny. W 20. minucie z dobrej strony ponownie pokazał się golkiper Dębu, który bez problemów obronił strzał Marcina Wiśniewskiego. Osiem minut później po raz kolejny Chęś zagroził szubińskiej drużynie, tym razem bramkarz Szubinianki był górą. W 33. minucie podopieczni Wiesława Stepczyńskiego wyszli ponownie na prowadzenie. Z najbliższej odległości uderzenie Tomasza Kleina dobił Dawid Janicki. 120 sekund później bardzo mocnym strzałem z dystansu popisał się Robert Jurek, ale bramkarz Dębu sparował piłkę na rzut rożny. W 41. minucie Jurkowi udało się skierować piłkę do siatki, futbolówka po drodze do bramki dotknęła dłoni obrońcy Dębu, co kompletnie zmyliło Lichwałę. Wynik do końca pierwszej połowy nie zmienił się i Szubinianka prowadziła 3:1.

Od początku drugiej połowy trener Wiesław Stepczyński dał pograć zmiennikom. 11 minut po wznowieniu gry Dawid Janicki podwyższył wynik. Tym razem najlepszy strzelec szubińskiego zespołu z zeszłego sezonu po indywidualnej akcji trafił do siatki barcińskiego zespołu. W kolejnych minutach swoje szanse mieli miejscowi, ale nie potrafili zamienić ich na bramkę. W 75. minucie dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Paweł Kujawa, golkipera przyjezdnych uratował słupek, a dobitka Marcina Janickiego wcześniej wprowadzonego na boisko, okazała się niecelna. W 80. minucie Bartoszkiewicz wykorzystał pewnie rzut karny, w tej sytuacji faulował Dariusz Chojnacki. Dąb miał jeszcze dwie sytuacje, z których mogły paść bramki, ale tak się nie stało.  Wynik ostatecznie nie uległ zmianom i piąty mecz kontrolny wygrywa Szubinianka, w stosunku 4:2.

Ostatni mecz kontrolny drużyna Szubinianki rozegra w najbliższą sobotę, a rywalem będą Czarni Nakło nad Notecią. Spotkanie odbędzie się na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Szubinie, początek meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

Mecz sparingowy - 27.07.2011 r.
LKS Szubinianka Szubin - Dąb Barcin 4:2 (3:1)
Bramki: 1:0 R. Bojas 2., 1:1 Chęś 12., 2:1 D. Janicki 33., 3:1 R. Jurek 41., 4:1 D. Janicki 56., 4:2 Bartoszkiewicz 80. - karny.

Mecz rozegrano na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - D. Stodolny, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Klein - Cegiełka, M. Wiśniewski, R. Jurek, Obremski - D. Janicki, S. Żurawski; na zmiany wchodzili: P. Kujawa, K. Stodolny, M. Bakaj, M. Janicki, Tomaszycki.

Dąb (trener Szłyk): Lichwała (46. Gałgański) - Mazurkiewicz, Konopiński, Redmann, Sarnecki - Abramowski, Czaplicki (46. Iwiński), Brończyk, Bartoszkiewicz - Ostrowski, Chęś (46. Radecki).

Sędziował: Adam Bauza (Szubin), asystenci: M. Iciak, P. Iciak.

MLKS Unia Janikowo zostaje w III lidze
Jak informuje oficjalna strona klubu MLKS Unia Janikowo, władze janikowskiego klubu podjęły decyzję o tym, że drużyna rozpocznie sezon 2011/2012 w rozgrywkach III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Termin meczu z Zagłębiem Piechcin
Mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz, KS Zagłębie Piechcin - LKS Szubinianka Szubin zostanie rozegrany w sobotę, 6 sierpnia 2011 r., początek meczu o godzinie 17.00.

Szylbert w Lubaniu
Bramkarz Ireneusz Szylbert jest pierwszym nowym zawodnikiem, jakiego pozyskało przed początkiem sezonu ligowego LTP Lubanie. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, Szylbert był zawodnikiem MGKS Kujawianki Izbica Kujawska.

Zdjęcia w galerii
W galerii można już oglądać zdjęcia ze środowego meczu sparingowego LKS Szubinianka Szubin - Dąb Barcin. Autorami fotorelacji są Aleksander Ryska i Andrzej Schmidt.