26

04-2024

Druga sparingowa wygrana

• autor: Redakcja, 2011-07-16 16:13

Zespół LKS Szubinianki w drugim spotkaniu kontrolnym, w ramach przygotowań do rozgrywek IV ligi pokonał na własnym boisku KP Polonię/Ostromecko Bydgoszcz 2:0.

Od początku spotkania częściej przy piłce byli miejscowi, a Bydgoszczanie wyprowadzali bardzo groźne kontry. Dwa bardzo groźne strzały zza pola karnego oddali: Robert Jurek oraz Dariusz Chojnacki, ale przy obydwu tych próbach piłka poszybowała nad bramką gości. W 14. minucie ponownie strzelał Jurek, ale bramkarz Polonii, nie miał problemów z obroną tego strzału. W 32. minucie Szubinianka, za sprawą Marcina Wiśniewskiego wyszła na prowadzenie. Obrońcy Polonii wybili tak piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, że wylądowała ona pod nogami Marcina Wiśniewskiego, a ten technicznym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. W kolejnych pięciu minutach dwie dogodne sytuacje do wyrównania mieli Poloniści, ale Adam Kopaczewski uratował zespół przed stratą bramki. Przed przerwą strzał Jakuba Cegiełki z bliskiej odległości obronił bramkarz, a próba Dawida Janickiego została zablokowana.

Przyjezdni na początku drugiej połowy, byli bardzo blisko wyrównania, ale ofiarną interwencją Dariusz Chojnacki uratował szubiński zespół. W odpowiedzi Sebastian Żurawski uderzył obok bramki. W kolejnych minutach lekko przewagę osiągnęli przyjezdni. W 57. minucie strzał z ostrego kąta pewnie wybronił bramkarz Szubinianki. 10 minut później szczęście miała Szubinianka, piłka po rykoszecie zmyliła Adama Kopaczewskiego, ale na szczęście nie wpadła do bramki. W kolejnych minutach groźne strzały oddali: Dariusz Chojnacki, Marcin Wiśniewski oraz Sebastian Żurawski, ale wszystkie te próby okazały się niecelne. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego dopięli swego w 70. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki posłał Sebastian Żurawski, jak się później okazało ustalił wynik spotkania. Jednak przy tej bramce, napastnik Szubinianki doznał bolesnego urazu. Chciano nawet wzywać karetkę, okazała się ona na szczęście niepotrzebna. Potem jeszcze swojej dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Cegiełka, który uderzył obok bramki Polonii.

Szubinianka wygrywa z Polonią Bydgoszcz 2:0. Następne spotkania kontrolne nasz zespół rozegra w najbliższą środę, na własnym boisku zmierzy się, z Chemikiem Pro/Natura Bydgoszcz (III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska). Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.30.

Mecz sparingowy - 16.07.2011 r
LKS Szubinianka Szubin - KP Polonia/Ostromecko Bydgoszcz 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Wiśniewski 27 , 2:0 S.Żurawski 70.

Mecz rozegrano na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - D. Stodolny, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, M. Bakaj (46. K. Stodolny) - Obremski (46. Szweda), M. Wiśniewski, R. Jurek (68. Obremski), Cegiełka (74. D. Janicki) - D. Janicki (62. M. Janicki), R. Bojas (46. S. Żurawski).

KP Polonia/Ostromecko (trener Karabasz): Świetlik (Napierała) - Szpankiewicz (Baran), Bethke (Gabruś), Błaszkiewicz (Dahlke), Dahlke (Bethke) - Pawełczak (Szpankiewicz), Stolarski (Sawicki), Sawicki (Krzyżanowski), Kubacki (Bruski) - Andreaczyk (Paczkowski), Bruski (Andreaczyk).

Sędziował: Daniel Mateusiak (Szubin), asystenci: Bauza, P. Iciak.

Sparingowe spotkanie LKS Szubinianka Szubin - SLKS Start Eco/Pol Pruszcz Pomorski zostanie rozegrane najprawdopodobniej w piątek, 22 lipca 2011 r. O dokładnym terminie pojedynku jeszcze poinformujemy na stronie.